مقالات

نقش قهوه در عطر فروشی‌ها چیست؟

نقش قهوه هنگام خرید عطر

دانه‌های قهوه‌ که در هنگام خرید عطر در فروشگاه ها میبینید، برای تنظیم بویایی شما استفاده می‌شود که از آن برای پاک کردن حس بویایی نیز استفاده میشود. بوی قهوه راهی برای شستشوی حس بویایی است که از خستگی بویایی جلوگیری می کند

تغییر بو را می‌توان با هر چیز قوی و آشنا مانند لیمو، پرتقال، لیمو ترش و غیره انجام داد و بنابراین منحصر به دانه قهوه نیست. دلیل استفاده از دانه‌های قهوه این است که نگهداری از آن آسان است.

خستگی بویایی زمانی اتفاق می‌افتد که شما عطر های زیادی را استشمام کرده باشید و دیگر توانایی تشخیص صحیح رایحه ها را نداشته باشید، اگر احساس خستگی بویایی داشته باشید، برای مدت زمان مشخصی نمی‌توانید بوی خاصی را استشمام کنید. اما بوییدن دانه های قهوه یک افسانه برای پاک کردن حس بویایی شما است.

نقش قهوه در هنگام خرید عطر چیست؟

دانه‌های قهوه‌ که در فروشگاه‌های عطر می‌بینید، برای تنظیم مجدد درگاه بویایی شما استفاده است. بوی قهوه راهی برای شستشوی حس بویایی برای کسانی است که می خواهند قبل از خرید عطرها را استشمام کنند.

بوییدن مکرر نت‌های مشابه، هنگام تست عطر، بر حس بویایی شما غلبه می‌کند و در شما خستگی بویایی ایجاد میکند، این باعث می‌شود که به طور موقت بینی را کور کنید زیرا بسیار کم به نت‌های عطر حساس می‌شوید.

فضای عطر فروشی ها مملو از رایحه های متفاوت است و استفاده از دانه های قهوه فقط یک راه آسان و موثر برای بازگرداندن حس بویایی شما به حالت عادی است. اما این امر فقط یک افسانه است می‌پرسید چرا؟!

از نظر بیولوژیکی، بینی ما محدودیت بی نهایتی برای بو کردن و تشخیص عطرها و رایحه ها را دارد. دکتر الکسیس گروسوفسکی از دپارتمان روانشناسی کالج Beloit نیز علمی ارائه کرده است که:

     ,,دانه‌های قهوه هیچ تاثیری بر پاکسازی کام بویایی شما ندارد. او بیان می‌کند که غدد بویایی ما (غدد حساس به بو) می‌توانند از طریق عملکردی به نام «انطباق حسی» بین تریلیون‌ها عطر تمایز قائل شوند.,,

چطور از خستگی بویایی جلوگیری کنیم؟

سعی کنید هر بار یک دسته از عطرها را استشمام کنید. به عنوان مثال، می‌توانید با استشمام تمام عطرهای گلی شروع کنید و سپس به سراغ عطرهای میوه ای بروید؛ یا ابتدا عطرهای مرکبات را امتحان کنید و سپس به سراغ عطرهای دیگر بروید.

اما به نظر من بهترین راه برای تنظیم مجدد حس بویایی این است که سعی کنید پوست روی بازو یا داخل آرنج خود را در بین استشمام عطرها، بو کنید. نفس عمیق بکشید و به آرامی بازدم کنید، سپس به استشمام عطرهای مختلف ادامه دهید.

چرا از دانه‌های قهوه در عطر فروشی‌ها استفاده می‌شود؟

دانه‌های قهوه مدتی طول می‌کشد تا فاسد شوند و می‌توان آنها را به صورت عمده خریداری کرد و این باعث می‌شود تا زمانی که در حال آزمایش عطرهای مختلف هستید، با خستگی بویایی مبارزه کنید. تصور کنید اگر از یک دسته لیمو در فروشگاه استفاده کنند، اگر روی پیشخوان گذاشته شوند، در عرض یک هفته خراب می شوند، بنابراین، گزینه‌ی ایده آلی نیست.

علاوه بر این، دانه های قهوه رایحه‌ای قوی دارند که می‌تواند بینی را از بوییدن مداوم عطرها دور کند. دانه‌های قهوه حس بویایی شما را پاک نمی‌کند، در عوض، بوی بسیار زیاد آنهاست که گیرنده‌های بینی را بازنشانی و درگیر خود می‌کند و به شما امکان می‌دهد دوباره رایحه‌های مختلف را با پتانسیل کامل حس بویایی خود تجربه کنید.

آیا بوییدن دانه‌های قهوه، حس بویایی شما را بازنشانی می‌کند؟

درست است که بینی شما پس از غرق شدن در بوهای زیاد به شدت گیج می شود. با این حال، دانه‌های قهوه واقعاً بوی شما را تغییر نمی‌دهند، آن‌ها فقط چیزی را که ما به بو کردن عادت کرده‌ایم تغییر می‌دهند.

مفهوم بوییدن چیزی متفاوت برای مبارزه با خستگی بویایی اشتباه نیست. مغز ما طوری برنامه ریزی شده است که چیزهایی را ویرایش کند که مهم نیستند، و زمانی که یک عطر را برای مدتی استشمام کردیم، مغز ما سیگنالی را ارسال می کند که نشان می دهد رایحه آشنا است و به ما می گوید که آن را نادیده بگیریم و آن را دیگر حس نمی‌کنیم.

با تغییر چیزی که بو می کنید، از حساسیت زدایی بینی خود جلوگیری می کنید، این امر به ویژه در هنگام بوییدن عطر بسیار مهم است.

در آخر:

بنابراین، اکنون می‌دانید که چرا دانه‌های قهوه در فروشگاه های عطر وجود دارد و چرا استفاده از قهوه برای بازنشانی حس بویایی یک افسانه است؛ دلیلی وجود ندارد که دفعه بعد که فروشنده به شما دانه‌های قهوه را پیشنهاد داد تا بین عطرها استشمام کنید، سردرگم شوید. فراموش نکنید که مهم است که بعد از یک جلسه سنگین خرید عطر در فروشگاه، بگذارید بینی خود استراحت کند، باور کنید بینی شما از این بابت سپاسگزار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *