مقالات

فواید شگفت انگیز عطر زدن که نمی‌دانید!

مزایای استفاده از عطر

جدا از تعریف و تمجیدهایی که ممکن است درباره عطر شما شود، عطر زدن فواید زیادی که دارد که بیشتر آنها را نمی‌دانید! اگر درباره فواید عطر زدن چیزی نمی‌دانید؛ تا انتهای مطلب همراه من باشید تا درباره خواص شگفت انگیز عطر بیشتر بدانید.

 • عطر زدن اعتمادبنفس شما را افزایش میدهد.
 • شما را جذاب تر میکند.
 • باعث افزایش سلامت شما میگردد.
 • خلق و خوی شما را تقویت میکند.
 • بی خوابی را درمان میکند.
سلامت ایجاد شده توسط استفاده از عطر و ادکلن

چرا عطر بزنیم؟

دنیای عطر و رایحه، دنیای نامرئی‌ست که بیشتر اوقات آن را نادیده می‌گیریم. اما این سوال پیش می‌آید که عطر زدن چه فایده‌ای دارد و چرا باید عطر بزنیم؟ پاسخ این است که استفاده از عطر جدا از اطلاعاتی که درباره آن داریم، مزایای مثبت زیادی دارد.

1. رایحه‌ای مطبوع به شما می‌دهد

این مورد از فواید عطر زدن کاملا واضح است. عطر در طول تاریخ عمدتاً برای رایحه و بوی مطبوع استفاده میشد و امروزه هم استفاده از آن ادامه پیدا کرده است. عطری که استفاده می‌کنید، تضمین می‌کند که بوی خوبی در طول روز داشته باشید.

2. خلق و خو را تقویت می‌کند

یکی از مهم ترین فواید عطر زدن، افزایش خلق و خو است. عطر به تقویت روحیه شما کمک می کند و می‌توانید از عطری استفاده کنید که روحیه شما را منعکس کند تا آن را بهتر نشان دهید. چه احساس بازیگوشی، شیطنت، ترسو یا حتی محتاطانه داشته باشید، عطرها انواع مختلفی از بوها را برای حالات مختلف ارائه می دهند.

عطر شما همچنین می‌تواند خلق و خوی اطرافیانتان را به نحوی مثبت تغییر دهد. اگر از عطری خاص استفاده می‌کنید که به شما احساس و رفتار خاصی می‌دهد، به دلیل زبان بدن خود، متوجه تغییر ناخودآگاه مثبت در اطرافیان خود خواهید شد.

از آنجایی که حس بویایی ما آنقدر قدرتمند است که می‌تواند خلق و خوی ما را به شدت تغییر دهد. می‌توانیم در یک لحظه از یک فرد دیوانه پر استرس به یک فردی آرام تبدیل شویم.

3. اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد

درست مانند یک لباس زیبا، یک عطر خوب می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و تضمین کند که روز را بدون احساس بوی بدن خود سپری می کنید. چند اسپری از عطر می‌تواند برای شخصیت شما معجزه ایجاد کند. رایحه‌ای را انتخاب کنید که با شخصیت شما مطابقت داشته باشد و بتواند روحیه شما را برای هر چالشی تقویت کند.

4. عطر زدن شما را جذاب می‌کند

ممکن است چندین بار احساس کرده باشید که به اندازه کافی جذاب نیستید؛ اگر این احساس هر چند وقت یک بار به سراغ شما می‌آید، همیشه همراه خود عطر مورد علاقه خود را به همراه داشته باشید. باید بدانید که حس بویایی یکی از مهم ترین حواس پنج گانه است. یکی دیگر از فواید عطر زدن این است که گاهی اوقات، شما می‌توانید به سادگی به دلیل بوی کسی جذب آن شخص شوید. برخی از عطرها حاوی فورمون هستند تا بویی جذاب به شما بدهند.

5. عطر زدن سلامت شما را افزایش می‌دهد

هیچ مدرک علمی برای تایید اثربخشی خواص تقویت کننده سلامتی عطر وجود ندارد. با این حال، عطر به بهبود خلق و خو کمک می‌کند، عطر زدن می‌تواند استرس و سایر مسائل مربوط به اضطراب را از شما دور نگه دارد. 

6. عطر مانند یک آفرودیزایاک عمل می‌کند

یکی دیگر از انواع فواید عطر زدن این است که بعضی عطرها حاوی فورمون‌هایی هستند که خاصیت تقویت جنسی دارند. عطرها نیز گاهی اوقات مانند یک آفرودیزیاک طبیعی عمل می‌کنند و این مورد توضیح می‌دهد که چرا به خاطر رایحه فردی، به آن جذب می‌شوید.

7. رایحه درمانی با عطر زدن

عطر در رایحه درمانی استفاده می شود زیرا دارای مزایایی است که بر روی بخش روان درمانی بسیار موثر است. عطرهای مرکبات، گل‌ها و ادویه‌های زمستانی به آرامش و تسکین بدن شما کمک می‌کنند. 

8. عطر بی خوابی را درمان می‌کند

یکی دیگر از درمان به درمان عطر این است که خواب بهتر در شب کمک می کند. عطرهای حاوی روغن‌های نیاز می‌توانند سردرد را کاهش دهند و به شما کمک کنند تا آرامش داشته باشید و از خوابی آرام در شب لذت ببرید.

جذاب تر شدن مردان با عطر زدن

مهم ترین فواید عطر زدن:

 • عطرها یک راه عالی برای مراقبت شخصی هستند
 • می‌توانند بوی خوبی برای شما به ارمغان بیاورد
 • خلق و خو و روحیه شما را بالا ببرد
 • عطرها به‌عنوان یک ماده تقویت‌ کننده جنسی و طبیعی، ممکن است شما را جذاب‌تر نشان دهند.
 • عطرها باعث تقویت خلق و خو می شوند و می‌توانند به مبارزه با استرس و سایر مشکلات مرتبط به شما کمک کنند.
 • روایح متعدد در عطرها ممکن است به آرامش بدن کمک کرده و آرام بخش و شفابخشی را به همراه داشته باشد.
 • عطرها ممکن است به درمان بی خوابی و سردرد و درمان کمک کنند.

❕ برای مشاوره و خرید عطر به صفحه فروشگاه وبسایت عطرانه سربزنید.

پرفروش ترین عطر های زنانه وبسایت عطرانه:

خلاصه مطالب:

یک عطر خوب نه تنها بوی خوب را دارد و یا به درمان رایحه کمک می‌کند، بلکه خلق و خو و اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می‌دهد. استفاده از عطر فواید زیادی دارد؛ ممکن است اعتماد به نفس شما را تقویت کند، شما را جذاب کند، به عنوان یک ماده مقوی جنسی عمل کند و روحیه شما را بالا ببرد، کنترل سطح استرس شما، درمان بی خوابی را به همراه داشته باشد.

سوالات متداول

1. عطر را اسپری کنم یا آن را به قسمتی از پوست بزنیم؟

شما باید به جای مالیدن عطر به پوستتان آن را اسپری کنید. مالش می‌تواند باعث شود نت‌های اولیه، سریعتر تبخیر شوند به همین دلیل عطر شما زودتر میپرد.

2. آیا عطر بیشتر روی لباس می‌ماند یا روی پوست؟

عطر بیشتر روی لباس می‌ماند. مواد معطر از پارچه ها بسیار کندتر از پوست شما تبخیر می‌شوند.

3. آیا می توانم روی مو عطر اسپری کنم؟

بله. فقط توجه داشته باشید که الکل موجود در عطر ممکن است موهای شما را خشک کند.

4. آیا عطر باید در یخچال نگهداری شود؟

لازم نیست. در حالی که نگهداری عطر در یخچال به تازه ماندن آن کمک می کند، به خصوص در تابستان، تنها چیزی که واقعاً به آن نیاز دارد یک مکان تاریک، خشک و آرام است. برچسب آن را برای دستورالعمل های نگهداریی بررسی کنید.

5. عطر چگونه بر مغز تاثیر می‌گذارد؟

عطرها عملکرد مغز را بسیار تحت تأثیر قرار می‌دهد. آنها می‌توانند به تقویت خلق و خو و حافظه و خواب کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *