راهنمای کاربران, مقالات

چگونگی مشخص کردن عطر زنانه و مردانه | تفاوت و شباهت های آنها

چگونگی مشخص کردن عطر زنانه و مردانه

امروزه، خرید عطر اصل، یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای استایل هر شخص است و می‌تواند بیانگر برخی از صفات و خصوصیات اخلاقی آن شخص باشد.

رایحۀ یک عطر بر ویژگی‌های مختلفی از جمله افزایش اعتمادبه‌نفس و جذابیت یک شخص نقش دارد؛ زیرا که بوی خوب شما علاوه بر تیپ و ظاهرتان در میزان جذابیت شما مؤثر است.

پس برای خرید عطر ادکلن اصل که نقش مهمی در استایل شما دارد، باید تحقیق مناسب انجام داد. حال این سؤال ایجاد می‌شود که از کجا بفهمیم عطر موردنظر ما مردانه است یا زنانه؟

در این مقاله از وب‌سایت عطرانه قصد داریم برای شما عزیزان به چگونگی مشخص کردن عطر زنانه و مردانه پاسخ دهیم.

چگونه عطر زنانه رو از مردانه تشخیص دهیم؟

چگونه عطر زنانه را از عطر مردانه تشخیص دهیم؟

برخی از افراد تصور می‌کنند که کلیه عطرها یونی هستند و تنها عاملی که تمایز ایجاد می‌کند، سلیقه است.

عطر یونی به عطرهایی گفته می‌شود که امکان استفاده از آن بین زنان و مردان مشترک است.

اما واقعیت چیز دیگری است. عطر زنانه و عطر مردانه دارای ویژگی‌هایی خاصی هستند که باعث می‌شوند تا آن عطر به عطری جذاب و وسوسه‌انگیز تبدیل شود.

برای مثال آقایان تمایل به استفاده از عطر تند دارند که قوی هستند که در آن‌ها روایحی همچون چرم، دود، مشک و چوب غالب باشد.

در طرف مقابل خانم‌ها بیشتر به رایحه عطر شیرین و سبک، گل‌فام، شکلاتی و میوه‌ای علاقه دارند اما  عطر خنک و گیاهی موردپسند هر دو گروه آقایان و خانم‌ها است.

از سوی دیگر ایجاد مقبولیت اجتماعی و جلب‌توجه دیگران خصوصاً جنس مخالف از اهداف استفاده از عطر به شمار می‌روند.

بر اساس یکسری تحقیقاتی که صورت‌گرفته بسیاری از مردان علاقه دارند تا در یک قرار عاشقانه رایحه‌هایی همچون رایحه گل و میوه‌های شیرین و لطیف را از طرف مقابل خود استشمام کنند؛ زیرا که این رایحه‌ها باعث برانگیخته‌شدن احساسات و آرامش افراد می‌شود.

در طرف مقابل خانم‌ها دوست دارند که مرد آن‌ها از روایح چوبی یا دودی استفاده کرده باشد. به‌طورکلی برای تمایز عطر زنانه از عطر مردانه می‌توان از 3 روش استفاده کرد. این روش‌ها عبارت‌اند از:

نوع عطر

یکی از نکات مهمی که در تشخیص عطر مردانه از عطر زنانه می‌توان به آن توجه کرد، نوع عطر است. اگر در بسته‌بندی عطر پیش روی شما کلمه کلون (Cologne) دیده شد به‌احتمال زیاد این عطر، عطری مردانه است.

کلمه کلن مخفف عبارت ادوکلن (Eau de Cologne) است که اسم آن را بارها در کنار کلماتی مانند ادوپرفیوم و ادوتویلت شنیده‌اید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقالۀ راهنمای خرید عطر را مطالعه کنید.

برخی از افراد تصور می‌کنند که واژۀ ادوپرفیوم در مقابل ادوکلن برای عطرهای زنانه است؛ اما کاملاً اشتباه است. ادوپرفیوم صرفاً به غلظت این مدل عطرها اشاره دارد و ارتباطی با زنانه یا مردانه بودن این عطرها ندارند.

نام عطر بر روی بسته‌بندی

شما با استفاده از نکتۀ قبلی به‌تنهایی نمی‌توانید جنسیت یک عطر را تعیین کنید؛ زیرا که همهٔ عطرها در دسته گروه ادوکلن‌ها قرار نمی‌گیرند.

اگر به محصولات غلظت بالایی مانند ادوپرفیوم‌ها (EDP) و ادوتویلت‌ها (EDT) علاقه دارید و می‌خواهید بدانید که عطر موردنظر شما عطری زنانه است یا عطر مردانه بایستی به برچسب یا لیبل بسته‌بندی عطرها رجوع کنید.

اگر بر روی این برچسب‌ها از کلمه هومه (Homme) استفاده شده بود، عطر موردنظر شما عطری مردانه است.

همچنین اگر کلمه فمه (Femme) در نام و یا روی لیبل این عطرها درج شده بود، عطر مدنظر شما عطری زنانه است. در بعضی مواقع ممکن است عطر مدنظر شما در گروه عطرهای مشترک برای آقایان و خانم‌ها یا به‌اصطلاح یونی قرار داشته باشد و شما اطلاعاتی برای تشخیص جنسیت آن عطر پیدا نمی‌کنید.

گاهی اوقات نیز ممکن است که از هیچ‌کدام از این کلمات در عطرهایی با غلظت ادوپرفیوم و ادوتویلت استفاده نشده باشد در چنین مواقعی شما باید با یکی از مسئولین فروشگاه در رابطه مردانه یا زنانه بودن آن عطر صحبت کنید.

چه نت‌ های در عطر موجود است

نت‌های موجود در عطر

یکی از بهترین و واضح‌ترین روش‌ها برای تشخیص مردانه و زنانه بودن عطرها، توجه به نت‌های موجود در آن عطر است. شما با یک جستجوی ساده در فروشگاه اینترنتی عطرانه می‌توانید اطلاعات کامل دربارۀ عطر مربوطه را کسب کنید و از نوت‌های بویایی آن مطلع شوید.

اگر در عطر شما از نت‌هایی مانند اسطوخودوس، پرتقال، رز، توت و … استفاده شده بود به‌احتمال بسیار زیاد عطر شما عطری زنانه است. همچنین اگر در عطر مدنظر شما از نت‌هایی مانند چوب صندل، مشک، چرم، چوب سدر، تنباکو و یا دیگر نت‌های خاکی – زمینی استفاده شده بود. به‌احتمال بسیار زیاد عطر مدنظر شما عطری مردانه است.

اما از این روش نمی‌توان به‌عنوان یک روش حتمی و دقیق برای تشخیص جنسیت عطرها استفاده کرد؛ زیرا که برخی از نت‌ها مانند نت‌های مرکبانی وجود دارند که به طور مشترک میان عطرهای زنانه و مردانه استفاده می‌شوند.

حال باید چه تصمیمی بگیریم؟

شما در انتخاب عطر موردنظر خودمختار هستید؛ اما باید به نکته‌ای که اشاره کردیم دقت کنید. همانطور که گفتیم آقایان جذب روایح سبک و شیرین می‌شوند و اگر شما به‌عنوان یک زن از عطری استفاده کنید که در آن روایح تند و چرمی یا چوبی وجود داشته باشد، از دید یک مرد جذاب نخواهید بود هرچند که بوی آن عطر خوب و دلربا باشد.

برعکس این موضوع نیز صادق است و خانم‌های نمی‌توانند با مردی که از عطری با رایحه‌های شیرین و لطیف استفاده کرده ارتباطی برقرار کنند.

پس می‌توان نتیجه گرفت که با استفاده نت‌های بویایی موجود در یک عطر می‌توان زنانه یا مردانه بودن آن عطر را تشخیص داد.

اگر بازخورد اجتماعی و نظر مخاطبانتان برای شما اهمیتی ندارد می‌تواند هر عطری را که مدنظر داشتید و با آن راضی و خوشحال بودید را برای خود انتخاب کنید.

اما اگر نظر دیگران خصوصاً جنس مخالف برای شما اهمیت دارد، بایستی  به عطاران و شرکت‌های تولیدکننده عطر اعتماد کرده و از عطر مخصوص به جنسیت خود استفاده کنید و از رایحۀ آن لذت ببرید.

چه عطرهای بین زن و مرد مشترک است

عطرهای مشترک چگونه‌اند؟

البته باید به این مسئله نیز توجه کرد که برخی از افراد تجربه‌های جدید و هنجارشکنی را دوست دارند.

به این صورت که یک خانم به‌جای استفاده از عطرهای زنانه با رایحه‌های شیرین، لطیف و ملایم علاقه‌مند به استفاده از عطرهایی با رایحه تند و تلخ هستند و در طرف مقابل برخی از آقایان دوست دارند که از عطرهای شیرین و ملایم به‌جای عطرهایی با روایح تند و چوبی استفاده کنند. همین مسئله، دلیل اصلی تولید عطرهای یونی توسط شرکت‌های تولیدکننده عطر و ادکلن است.

این عطرها معمولاً عطرهایی با رایحه نسبتاً ملایم و متعادلی از لحاظ تلخی و شیرینی هستند و می‌توانند روایحی از چوب و مشک گرفته تا میوه و گل را در خود داشته باشند.

رایحه‌های گیاهی،خاکی، آبی و مرکبات نیز در گروه عطرهای مشترک میان خانم‌ها و آقایان به شمار می‌رود.

عطرهای یونی سکس، عطرهای اسپرتی هستند که با توجه رایحه‌های موجود در آن‌ها می‌توان به‌صورت روزمره یا برای مناسبات و مراسم‌های خاص از آن‌ها استفاده کرد.

مردهایی که به روایح شیرین علاقه دارند و خانم‌هایی که رایحه‌های چوبی و دودی را می‌پسندند، بیشتر به استفاده از عطرهای یونی سکس علاقه دارند.

نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی کردم شما را با تفاوت‌های عطر زنانه و مردانه و نحوهٔ تشخیص جنسیت عطرها آشنا کنیم. امیدواریم که شما بتوانید با استفاده از این اطلاعات بهترین نتیجه را بگیرید و بهترین انتخاب را در خرید عطر زنانه یا خرید عطر مردانه برای خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *